Zsu-Masszázs!

Masszázs, a szépség és egészség előszobálya!

lotus.jpg

 

Miért kell a masszázs?

 

A masszázs elősegíti a faggyú- és izzadságmirigyek kiválasztó munkáját, javítja a bőr anyagcseréjét, a bőr rugalmasságának megőrzését,  eltávolítja az elhalt hámsejteket, lassítja az öregedési folyamatot, és egyben méregtelenít. Hatással van belső szerveinkre.

 

Hatással van az idegrendszerre!

 

A masszázs nagyon hatékonyan csökkenti az érző idegvégződések érzékenységét, ezért gyakran alkalmazzák fájdalomcsillapításra, ideggyulladás és idegfájdalmak esetében. A különböző fogások stimulálják a mozgatóidegeket, és nővelik az izmok ingerelhetőségét.

 

Hatással van a pszichére!

 

A kellemes lágy masszázs, megnyugtatja az idegeket, szabaddá teszi a légzést, oldja a feszültséget és segit az ellazulásban. Az is előfordul, hogy a páciens elalszik. Ez annak a jele, hogy a masszázs következtében, a test,a lélek, és az elme mélyen ellazul.

 

Hatással van a vérkeringésre!

 

A masszázs akár többszörösére is növelheti a felületes és mélyen fekvő testszövetek vérellátását, ami javítja a sejtek oxigén és tápanyagellátását. Serkenti a vérkeringés és nyirokrendszer müködését, amitől javul a lerakodott salak és méreganyagok kiválasztása és elszállitása. A megfelelő immunrendszer müködésének viszont egyik fontos alapja a jól müködő nyirokrendszer és a kielégítő vérkeringés.

 

Hatással van belső szerveinkre! 

 

Ez abból adódik, hogy belső szerveink kapcsolatban vannak bőrünk bizonyos zónáival, és köztük reflexszerű reakciók lépnek fel. A bőr ilyen zónáinak célirányos masszirozásával befolyásolhatjuk egyes szerveink, mint például a máj, a vese, és a szív, müködési zavarait. Persze ez nem helyettesíti a szükséges orvosi kezelést, csak kiegészíti.

 

Hatással van az izmokra és izületekre! 

 

A masszázs hatására az izmok ellazulnak, az ernyedt izom pedig újult erőre kap, és helyre áll a normális izomfeszesség. Ha intenziv mozgást végzünk, az anyagcsere folytán a tejsav lerakódik az izomszövetekben, és ez okoz izomlázat, izomgörcsöt. A masszázs elősegíti a tejsav eloszlását és kiürülését a fáradt izmokból, és igy enyhül a fájdalom és fáradságérzet.A sportolóknál és nagyobb megterhelés előtti masszázs, javítja az izomtónust, fokozza az izom rugalmasságát és erősíti az izmokat. 

 

Hatással van a csontokra!

 

A csont vagy izületi sérülés után, mivel az izmok, izületek mozdulatlanságra kényszerülnek, lelassul a helyi vérkeringés, nyirokpangás következik be, ez pedig izomletapadáshoz és duzzanathoz vezet. Masszázs alkalmazásával felgyórsítjuk a vérkeringést, és a nyirokrendszer működését, eloszlik a duzzanat az összetapadás, és az izület visszanyeri egészséges aktivitását. Begipszelt, és rögzitett kar, és láb esetében a másik kar, és láb masszirozásával, javithatjuk a sérült testrész vérellátását, izomzatának müködését.

Bár a masszázs-kezelések orvosi előírásra is történnek, mégis vannak olyan esetek, mikor a masszázs nem alkalmazható

 

Ilyen ellenjavallat:

  • lázas betegség
  • heveny gyulladás
  • izületi gyulladás ( bőrvörösség, nyomási fájdalom, duzzanat)
  • különféle csont, izületi, izomsérülések, rándulások heveny szakában
  • bőrön fertőzés, bőrgyulladás, bőrviszketés, gennyesedés esetén
  • nyilt sebek,
  • visszér esetén
  • menstruáció ( főleg az első napokban)
  • daganatos betegség
  • közvetlen műtétek után
  • vérzékenységgel járó  betegség (leukémia, haemophilia)
  • fertőző betegség
  • egyes pszichiátriai betegségek
  •  

Ezek a tünetek, és betegségek bármelyike esetén, még a páciens kérésére és felelősségére sem masszirozunk. Ha szükségét látjuk,orvoshoz is irányítjuk.

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 65
Heti: 74
Havi: 256
Össz.: 39 246
Oldal: Miért kell a masszázs
Zsu-Masszázs! - © 2008 - 2024 - zsu-masszazs.hupont.hu

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat